Statystyki

Klasyfikacja strzelców forbET IV ligi po 17 kolejce

Strzelcy Liczba goli
Wojciech Figurski (Jeziorak Iława) 17
Remigiusz Sobociński (GKS Wikielec) 14
Michał Jankowski (GKS Wikielec) 13
Mateusz Skonieczka (Mamry Giżycko) 11
Michał Bartkowski (GKS Wikielec) 10
Piotr Kozłowski (MKS Korsze) 10
Aleksander Kowalczyk (GKS Wikielec) 8
Radosław Gulbierz (Mamry Giżycko) 8
Mateusz Cetnarski (Stomil II Olsztyn) 7
Szymon Rak (Stomil II Olsztyn) 7
Radosław Galas (Jeziorak Iława) 7
Arkadiusz Kuciński (Jeziorak Iława) 7
Oskar Kordykiewicz (Olimpia II Elbląg) 7
Przemysław Rybkiewicz (Tęcza Biskupiec) 7
Dawid Rudnik (Stomil II Olsztyn) 6
Karol Landowski (Stomil II Olsztyn) 6
Daniel Madej (Jeziorak Iława) 6
Mariusz Łapiński (Mazur Ełk) 6
Kacper Nawrocki (Pisa Barczewo) 6
Krystian Oleszko (Warmia Olsztyn) 6
Mateusz Różowicz (Błękitni Orneta) 6
Piotr Wypniewski (Mrągowia Mrągowo) 6
Paweł Dymiński (Mamry Giżycko) 5
Rafał Darda (Mamry Giżycko) 5
Przemysław Ziemianowicz (Błękitni Orneta) 5
Filip Wójcik (Mrągowia Mrągowo) 5
Rafał Ocias (Tęcza Biskupiec) 5
Rafał Dzierbicki (Tęcza Biskupiec) 5
Paweł Łukasik (Polonia Lidzbark Warm.) 5
Kacper Korkliniewski (Zatoka Braniewo) 5
Wojciech Dziemidowicz (Stomil II Olsztyn) 5
Adrian Podgórski (Błękitni Orneta) 4
Kamil Lullies (Błękitni Orneta) 4
Mariusz Bucio (Olimpia II Elbląg) 4
Sebastian Milanowski (Olimpia II Elbląg) 4
Łukasz Kuśnierz (Mrągowia Mrągowo) 4
Mateusz Jurczak (Polonia Lidzbark Warm.) 4
Sebastian Zajączkowski (Polonia Lidzbark Warm.) 4
Sergey Gurov (Polonia Lidzbark Warm.) 4
Kamil Stawiecki (Mazur Ełk) 4
Paweł Sawicki (MKS Korsze) 4
Paweł Kowalewski (Granica Kętrzyn) 4
Paweł Aleksandrowicz (Granica Kętrzyn) 4
Tomasz Bobrowski (Granica Kętrzyn) 4
Jakub Tecław (Stomil II Olsztyn) 4
Mateusz Jajkowski (GKS Wikielec) 4
Roman Śnieżawski (Motor Lubawa) 4
Denys Diemishev (Motor Lubawa) 4
Bogdan Wieliczko (Zatoka Braniewo) 4
Mariusz Rutkowski (Mamry Giżycko) 4
Łukasz Święty (Jeziorak Iława) 4
Michał Wołowik (Granica Kętrzyn) 3
Łukasz Swacha-Sock (Granica Kętrzyn) 3
Patryk Gendera (Warmia Olsztyn) 3
Igor Mazurek (Warmia Olsztyn) 3
Aleksander Tomasz (Mrągowia Mrągowo) 3
Piotr Dominik (Mrągowia Mrągowo) 3
Dariusz Gołębiowski (Mrągowia Mrągowo) 3
Mateusz Barszczewski (Mrągowia Mrągowo) 3
Wiktor Abramczyk (Mrągowia Mrągowo) 3
Cezary Sobolewski (Motor Lubawa) 3
Mahamadou Bah (Motor Lubawa) 3
Piotr Sobótka (Motor Lubawa) 3
Tomasz Wacławski (GKS Wikielec) 3
Adrian Korzeniewski (GKS Wikielec) 3
Krzysztof Kressin (Jeziorak Iława) 3
Łukasz Suchocki (Jeziorak Iława) 3
Dawid Jabłoński (Olimpia II Elbląg) 3
Łukasz Wolak (Zatoka Braniewo) 3
Rafał Wytrykowski (Pisa Barczewo) 3
Paweł Kapusta (Pisa Barczewo) 3
Radosław Dorszewski (Mazur Ełk) 3
Patry Woźniak (Mazur  Ełk) 3
Kamil Dajnowski (Polonia Lidzbark Warm.) 2
Kamil Skrzęta (Mrągowia Mrągowo) 2
Mariusz Gąsiorowski (MKS Korsze) 2
Paweł Flis (MKS Korsze) 2
Piotr Trafarski (MKS Korsze) 2
Damian Ruda (Zatoka Braniewo) 2
Wojciech Kimso (Zatoka Braniewo) 2
Kamil Graczyk (Zatoka Braniewo) 2
Rafał Kowszyn (Pisa Barczewo) 2
Artur Kostrubski (Pisa Barczewo) 2
Marek Paprocki (Pisa Barczewo) 2
Kacper Szczerba (Pisa Barczewo) 2
Jakub Lewandowski (Mazur Ełk) 2
Oleksander Berezovskyi (Mazur Ełk) 2
Patryk Rosoliński (GKS Wikielec) 2
Paweł Sagan (Jeziorak Iława) 2
Grzegorz Kochalski (Jeziorak Iława) 2
Oleksii Prytuliak (Olimpia II Elbląg) 2
Patryk Wieliczko (Olimpia II Elbląg) 2
Oktawian Skrzecz (Stomil II Olsztyn) 2
Bartłomiej Niedziela (Stomil II Olsztyn) 2
Łukasz Goździejewski (Motor Lubawa) 2
Miłosz Olejniczak (Motor Lubawa) 2
Mateusz Szymański (Motor Lubawa) 2
Łukasz Malanowski (Błękitni Orneta) 2
Marcin Dwulat (Granica Kętrzyn) 2
Tomasz Bańkowski (Mamry Giżycko) 2
Michał Świderski (Mamry Giżycko) 2
Jakub Górski (GKS Wikielec) 1
Sebastian Szypulski (GKS Wikielec) 1
Adrian Płoski (GKS Wikielec) 1
Patryk Baran (Stomil II Olsztyn) 1
Aleksander Kowalski (Stomil II Olsztyn) 1
Willian Pozo-Venta (Stomil II Olsztyn) 1
Jakub Jurczak (Stomil II Olsztyn) 1
Jakub Rusak (Mazur Ełk) 1
Dawid Skalski (Mazur Ełk) 1
Dominik Szulc (Mazur Ełk) 1
Paweł Cichy (Mazur Ełk) 1
Michał Gosiewski (Mazur Ełk) 1
Dawid Ksiuk (Jeziorak Iława) 1
Maciej Waląg (Polonia Lidzbark Warm.) 1
Daniel Wierzbowski (Polonia Lidzbark Warm.) 1
Patryk Kalinowski (Polonia Lidzbark Warm.) 1
Bartłomiej Rodzeński (Polonia Lidzbark Warm.) 1
Sebastian Dzierzkiewicz (Polonia Lidzbark Warm.) 1
Marcin Śniegocki (Zatoka Braniewo) 1
Bartłomiej Koczara (Zatoka Braniewo) 1
Piotr Lewandowski (Zatoka Braniewo) 1
Daniel Kleber (Motor Lubawa) 1
Andrzej Burchart (Motor Lubawa) 1
Maciej Balcerzak (Mrągowia Mrągowo) 1
Konrad Kowalewski (Mrągowia Mrągowo) 1
Łukasz Michałowski (Mrągowia Mrągowo) 1
Wojciech Żęgota (Mrągowia Mrągowo) 1
Maciej Kotarba (Mrągowia Mrągowo) 1
Piotr Błędowski (Mrągowia Mrągowo) 1
Miłosz Sztachański (Granica Kętrzyn) 1
Mariusz Machniak (Granica Kętrzyn) 1
Paweł Miłoszewski (Granica Kętrzyn) 1
Paweł Branicki (Granica Kętrzyn) 1
Michał Kurywczak (Błękitni Orneta) 1
Krystian Ogrodowski (Warmia Olsztyn) 1
Wojciech Trznadel (Warmia Olsztyn) 1
Dawid Janczewski (Warmia Olsztyn) 1
Krzysztof Filipek (Warmia Olsztyn) 1
Adrian Kwiatkowski (Warmia Olsztyn) 1
Andrzej Skindel (Pida Barczewo) 1
Sebastian Krzywicki (Pisa Barczewo) 1
Kamil Zawalich (Pisa Barczewo) 1
Bartosz Mączkowski (Olimpia II Elbląg) 1
Łukasz Sarnowski (Olimpia II Elbląg) 1
Michał Bednarski (Olimpia II Elbląg) 1
Mateusz Siwko (Olimpia II Elbląg) 1
Paweł Kazimierowski (Olimpia II Elbląg) 1
Mateusz Szmukała (Olimpia II Elbląg) 1
Daniel Morys (Olimpia II Elbląg) 1
Dawid Olewnik (Olimpia II Elbląg) 1
Eryk Filipczyk (Olimpia II Elbląg) 1
Oskar Ryk (Olimpia II Elbląg) 1
Kacper Ziewiec (Olimpia II Elbląg) 1
Dawid Wierzba (Olimpia II Elbląg) 1
Patryk Harasim (MKS Korsze) 1
Adrian Chabera (Tęcza Biskupiec) 1
Szymon Chrzanowski (Tęcza Biskupiec) 1
Paweł Domański (Tęcza Biskupiec) 1
Adam Łoszkowski (Tęcza Biskupiec) 1
Paweł Adamiec (Mamry Giżycko) 1
Jacek Rutkowski (Mamry Giżycko) 1
Karol Murawski (Mamry Giżycko) 1
Krystian Sadocha (Mamry Giżycko) 1

Klasyfikacja kanadyjska w lidze po 17 kolejce

Imię i nazwisko Gol Asysta Klasyfikacja kanadyjska
Michał Jankowski 13 9 22
Remigiusz Sobociński 14 5 19
Mateusz Jajkowski 4 13 17
Michał Bartkowski 10 2 12
Aleksander Kowalczyk 8 0 8
Tomasz Wacławski 3 2 5
Adrian Korzeniewski 3 2 5
Patryk Rosoliński 2 2 4
Sebastian Szypulski 1 1 2
Jakub Górski 1 0 1
Adrian Płoski 1 0 1
Szymon Jajkowski 0 1 1
Michał Kwiatkowski 0 1 1

Klasyfikacja kanadyjska w pucharze

Imię i nazwisko Gol Asysta Klasyfikacja kanadyjska
Remigiusz Sobociński 2 0 2
Michał Jankowski 1 0 1
Aleksander Kowalczyk 0 1 1

 

STATYSTYKI SZCZEGÓŁOWE- JESIEŃ 2019

MECZE

Jesienią 2019 roku w forBET IV lidze rozegranych zostało 17 kolejek – 15 rundy jesiennej oraz 2 rundy wiosennej. GKS wygrał wszystkie mecze (!), ale należy podkreślić, że 16 z nich zostało rozstrzygniętych na murawie, a do rewanżowego meczu z Warmią Olsztyn (16. kolejka) nie doszło, gdyż rywale zrezygnowali z gry. Spotkanie zostało zweryfikowane jako walkower 3:0 na korzyść GKS-u. Ponadto mecz 14. kolejki z rezerwami Stomilu Olsztyn odbył się w Wikielcu, Stomil gospodarzem.

 

Mecze w lidze

1 09.08.2019 19:00 GKS Wikielec 5 0 Warmia Olsztyn
2 14.08.2019 18:00 GKS Wikielec 3 1 Zatoka Braniewo
3 17.08.2019 16:00 Tęcza Biskupiec 1 3 GKS Wikielec
4 23.08.2019 18:00 GKS Wikielec 3 0 Olimpia II Elbląg
5 31.08.2019 16:00 Mamry Giżycko 1 3 GKS Wikielec
6 06.09.2019 18:00 GKS Wikielec 3 1 MKS Korsze
7 15.09.2019 16:00 Jeziorak Iława 1 2 GKS Wikielec
8 21.09.2019 16:30 GKS Wikielec 4 0 Polonia Lidzbark Warmiński
9 28.09.2019 16:00 Motor Lubawa 2 3 GKS Wikielec
10 05.10.2019 17:00 GKS Wikielec 7 1 Mazur Ełk
11 12.10.2019 15:30 Granica Kętrzyn 1 9 GKS Wikielec
12 18.10.2019 19:00 GKS Wikielec 3 0 Mrągowia Mrągowo
13 26.10.2019 15:00 Pisa Barczewo 0 2 GKS Wikielec
14 02.11.2019 15:00 Stomil II Olsztyn 0 4 GKS Wikielec
15 09.11.2019 16:00 GKS Wikielec 5 0 Błękitni Orneta
16 16.11.2019 13:00 Warmia Olsztyn 0 3 GKS Wikielec
17 23.11.2019 13:00 Zatoka Braniewo 1 2 GKS Wikielec

 

W Wikielcu GKS wygrał 8 meczów, na wyjazdach 9.

 

Jesienią GKS rozegrał też dwa mecze Wojewódzkiego Pucharu Polski. W I rundzie pokonał na wyjeździe Czarnych Rudzienice 1:0. Z kolei w II rundzie w Wikielcu GKS przegrał z Jeziorakiem Iława 2:4. Była to jedyna porażka drużyny trenera Wojciecha Tarnowskiego jesienią 2019 roku. Bilans liga + puchar 18:1.

 

Częstotliwość wyników w lidze:

4 – 3:1

3 – 3:0

2 – 5:0, 2:1, 4:0

1 – 3:2, 7:1, 9:1, 2:0

 

Najwięcej bramek w meczu:

10 – Granica Kętrzyn 1:9 GKS Wikielec, 11. kolejka

8 – GKS Wikielec 7:1 Mazur Ełk, 10. kolejka

5 – GKS Wikielec 5:0 Warmia Olsztyn, 1. kolejka

Motor Lubawa 2:3 GKS Wikielec, 9. kolejka

GKS Wikielec 5:0 Błękitni Orneta, 15. kolejka

 

„Gonili” wynik 4x:

W co czwartym meczu na jesieni GKS musiał „gonić” wynik, czyli odrabiać straty (wyrównywać, a następnie wychodzić na prowadzenie) po utracie bramki: w 2. kolejce z Zatoką Braniewo (2:1, dom), w 3. kolejce z Tęczą Biskupiec (3:1, wyjazd), w 5. kolejce z Mamrami Giżycko (3:1, wyjazd), w 9. kolejce z Motorem Lubawa (3:2, wyjazd).

 

ZAWODNICY

21 zawodników GKS-u wybiegło jesienią na boiska forBET IV ligi. 20 obywateli Polski i 1 obywatel Ukrainy (Oleh Smitiukha). Średnia wieku drużyny wynosi 24 lata.

 

Zagrali w lidze:

MINUTY MECZE PIERWSZA 11 CAŁY MECZ Z ŁAWKI NA ŁAWKĘ
Górski Jakub 1423 16 16 13 3
Jajkowski Mateusz 1435 16 16 13 3
Jankowski Michał 1389 16 16 10 6
Wacławski Tomasz 720 16 7 1 9 6
Wodzicki Patryk 1378 16 16 8 8
Bartkowski Michał 1086 15 14 4 1 10
Korzeniewski Adrian 1251 15 15 11 4
Płoski Adrian 175 15 15
Sobociński Remigiusz 1117 15 13 2 2 11
Szypulski Sebastian 1307 15 15 10 5
Caban Błażej 1215 14 14 13 1
Tokarski Damian 130 14 14
Jajkowski Szymon 1170 13 13 11 2
Rosoliński Patryk 1007 13 13 13
Słomski Jakub 192 12 1 11 1
Kacperek Piotr 230 9 2 2 7
Kowalczyk Aleksander 363 8 3 5 3
Kwiatkowski Michał 10 5 5
Mazurowski Dawid 226 3 2 2 1
Smitiukha Oleh 18 3 3
Turowski Błażej 11 3 3

 

Najwięcej czasu na boisku spędził Mateusz Jajkowski (1435 minut), który także jako jeden z pięciu w drużynie zagrał we wszystkich 16 meczach i ma najwięcej rozegranych całych meczów (13, podobnie jak Jakub Górski i Błażej Caban). Z ciekawostek: Adrian Płoski zagrał aż w 15 meczach, ale za każdym razem wchodził z ławki, a na murawie spędził łącznie 175 minut. 14 takich meczów ma na koncie Damian Tokarski (łącznie 130 minut). Z kolei Patryk Rosoliński zagrał 13 razy i za każdym razem wychodził w pierwszym składzie. Za każdym razem też schodził z boiska jako zmieniany.

 

Najmłodszy zawodnik (na dzień 5 stycznia 2020):

Szymon Jajkowski – 18 lat 10 miesięcy 30 dni (2001-02-06)

 

Najstarszy zawodnik (na dzień 5 stycznia 2020):

Remigiusz Sobociński – 45 lat 9 miesięcy 25 dni (1974-03-11)

 

BRAMKI I ASYSTY

Bilans bramkowy GKS-u w lidze to 64:10 (wliczając walkower 3:0 z Warmią Olsztyn), zaś z dwoma meczami pucharowymi to 67:14. Drużyna strzelała średnio 3,8 bramki na mecz ligowy.

 

Strzelcy w lidze:

14 – Remigiusz Sobociński

13 – Michał Jankowski

10 – Michał Bartkowski

8 – Aleksander Kowalczyk

5 – Mateusz Jajkowski

3 – Tomasz Wacławski, Adrian Korzeniewski

2 – Patryk Rosoliński

1 – Jakub Górski, Adrian Płoski, Sebastian Szypulski

 

Najwięcej bramek w jednym meczu:

4 – Aleksander Kowalczyk (Warmia Olsztyn, 5:0, 1. kolejka)

3 – Remigiusz Sobociński (Granica Kętrzyn, 9:1, 11. kolejka)

 

W ilu meczach trafiali:

11 – Michał Jankowski

9 – Remigiusz Sobociński

7 – Michał Bartkowski

 

Częstotliwość strzelonych bramek w okresie meczu:

1-15 – 10

16-30 – 6

31-45 – 7

46-60 – 13

61-75 – 6

76-90 – 19

 

Rzuty karne

W 16 meczach sędziowie podyktowali na korzyść GKS-u 11 rzutów karnych. „Jedenastki” dyktowane były w 10 różnych meczach, w tym dwukrotnie w 2. kolejce przeciwko Zatoce Braniewo (2:1). Bilans rzutów karnych to 10:1, w meczu z Pisą Barczewo nie trafił Remigiusz Sobociński.

 

Strzelcy rzutów karnych:

7 – Remigiusz Sobociński

3 – Michał Jankowski

 

Częstotliwość rzutów karnych w okresie meczu:

1-15 – 0

16-30 – 2 (w tym jeden nietrafiony)

31-45 – 1

46-60 – 2

61-75 – 2

76-90 – 4

 

Bramki stracone:

Jesienią GKS stracił zaledwie 10 bramek w 9 meczach. Więcej niż raz do siatki Wikielca zdołał trafić tylko jeden zawodnik: Denys Diemishev, który zdobył oba gole dal Motoru Lubawa (3:2). Po jednym trafieniu zaliczyli: Kacper Korkliniewski, Bogdan Wieliczko (obaj Zatoka Braniewo), Rafał Dzierbicki (Tęcza Biskupiec), Mateusz Skonieczka (Mamry Giżycko), Piotr Kozłowski (MKS Korsze), Krzysztof Kressin (Jeziorak Iława), Mariusz Łapiński (Mazur Ełk), Paweł Branicki (Granica Kętrzyn).

 

Częstotliwość straconych bramek w okresie meczu:

1-15 – 2

16-30 – 1

31-45 – 1

46-60 – 1

61-75 – 3

76-90 – 2

 

Asysty w lidze:

13 – Mateusz Jajkowski

9 – Michał Jankowski

5 – Remigiusz Sobociński

2 – Michał Bartkowski, Tomasz Wacławski, Adrian Korzeniewski, Patryk Rosoliński

1 – Sebastian Szypulski, Szymon Jajkowski, Michał Kwiatkowski

 

ŻÓŁTE I CZERWONE KARTKI

14 zawodników GKS-u zostało na jesieni ukaranych łącznie 30 żółtymi kartkami i 2 czerwonymi. „Kartonik” czerwony, będący konsekwencją dwóch żółtych, zobaczył dwukrotnie Michał Bartkowski – na wyjazdach z Mamrami Giżycko w 49. minucie oraz z Jeziorakiem Iława 79. minucie.

 

Ukarani żółtymi kartkami:

6 – Michał Bartkowski

4 – Sebastian Szypulski

3 – Adrian Korzeniewski

2 – Jakub Górski, Mateusz Jajkowski, Michał Jankowski, Patryk Rosoliński, Tomasz Wacławski, Patryk Wodzicki

1 – Szymon Jajkowski, Adrian Płoski, Jakub Słomski, Remigiusz Sobociński, Damian Tokarski

 

Częstotliwość żółtych kartek w okresie meczu:

1-15 – 1

16-30 – 6

31-45 – 5

46-60 – 7

61-75 – 4

76-90 – 7

 

GKS Wikielec
Wikielec 65B
14-200 Iława

© 2018 GKS Wikielec Wszystkie Prawa Zastrzeżone